Bestsellerowy przewodnik po Nowym Jorku

Z Nowym Jorkiem na NY

Najnowszy przewodnik po Nowym Jorku – luty 2022.

Lokalna wiedza
Autorka przewodnika, nie tylko mieszka od 12 lat w Nowym Jorku ale też od pięciu lat pracuje sama jako licencjonowana przewodniczka po mieście.
RESEARCH
Przewodnik nie tylko po znanych atrakcjach ale po restauracjach, sklepach i miejscach mniej turystycznych, ale oddających klimat miasta.
Podręczny format
Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Z Nowym Jorkiem na NY to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

  • Książka bogato ilustrowana zdjęciami.
  • 320 stron inspirującej lektury w miękkiej oprawie.
  • Format przewodnika 232 x 154 mm.
  • Infografiki na stronach rozdziałowych książki ułatwiające znalezienie treści – rysunkowe streszczenie rozdziału.
  • Dostęp do strony z aktualizacjami i dodatkowymi materiałami do książki.
  • Wpisz swoje dane kontaktowe, aby otrzymać bezpłatne aktualizacje książki na swoją skrzynkę mailową.

„Czytając książkę byłam zazdrosna, że każdy kto ją kupi pozna te same sekrety Nowego Jorku.
Przewodnik czyta się jednym tchem jak najlepszą sensację."  

Kamila Staniek

„Po pierwszej wizycie w Nowym Jorku przeczytałam tę książkę i stwierdziłam no nie muszę wracać!"

Edyta Kwiatkowska

„Czemu to zostało wydane dopiero teraz!
Must-read przed podróżą do NYC"

„Rewelacyjny, najlepszy, jaki do tej pory czytałam o Big Apple."

Jedyny przewodnik po NYC, który tak naprawdę warto ze sobą zabrać."

„Ostatni raz z takim zainteresowaniem to chyba czytałem Chmielewską wiele lat temu :)"

„Polecam tym, którzy wybierają się do Wielkiego Jabłka i chcieliby zejść z najbardziej utartych szlaków – dzięki tej książce można trafić w kilka miejsc, o których nie mielibyśmy szansy dowiedzieć się w inny sposób."

Recenzje na portalu LubimyCzytac.pl

Spis Treści

Książka pomoże Ci zaplanować wyjazd pod względem logistycznym i budżetowym.

Znajdziesz tu rady odnośnie transportu, jak również kosztów zwiedzania, cen biletów, oraz listę darmowych atrakcji.

Cenne wskazówki, jak i kiedy dostać się do najbardziej obleganych atrakcji, kiedy ceny są najlepsze. Adresy sklepów i restauracji.

W Pigułce
Rzeczy, które MUSISZ wiedzieć przed wyjazdem! Błędy, jakie popełniają turyści w Nowym Jorku, oraz wskazówki, jak ich unikać. Nowojorskie metro bez tajemnic. Porady, jak znaleźć dobry hotel albo mieszkanie w Nowym Jorku. Praktyczne wskazówki: mobilny internet, napiwki, kluby, przedstawienia broadwayowskie, miejskie promy.
Zwiedzanie
Kiedy odwiedzić Nowy Jork. Karnety ze zniżkami. Aplikacje, które ułatwią Ci zwiedzanie NY. Gotowe plany zwiedzania – Nowy Jork w trzy albo pięć dni. Nowy Jork z dziećmi. Opisy obowiązkowych atrakcji i porady, kiedy je zobaczyć, aby uniknąć tłumów. Wycieczki w mniej turystyczne miejsca. Modne miejsca, kluby i restauracje
Jedzenie
Porady, gdzie w Nowym Jorku można najlepiej zjeść i czego należy unikać. Rekomendacje i adresy dobrych i tanich restauracji na Manhattanie. Tradycyjna nowojorska kuchnia i kulinarna podróż dookoła świata za mniej niż 10 dolarów. Co zamówić w Koreatown. Czego unikać w Chinatown. Najlepsza pizza i bajgle. Gdzie zjeść ostrygi za dolara. Najlepsze nowojorskie bary na dachu, ukryte bary speakeasy.
ZAKUPY
Gdzie robić zakupy na Manhattanie – ulice, adresy i modne sklepy. Ubrania i akcesoria. Outlety i tanie sklepy w Nowym Jorku. Duże centra handlowe i outlety poza Nowym Jorkiem. Jak skorzystać ze słynnych nowojorskich sample sales. Lista najlepszych nowojorskich sklepów vintage.
OBSERWACJE
Zarobki w Nowym Jorku. Ile pieniędzy przygotować na wyjazd? Jacy są Amerykanie? Amerykanin czy Nowojorczyk? Obserwacje z punktu widzenia Polki i Amerykanina. Bogowie i religie Ameryki. Nowojorski system wartości. O tym, dlaczego nowojorczycy nie wierzą w Mikołaja. Obserwacje, anegdoty i ciekawostki.
Zmiany do DRUGIEGO wydania
Nowe rozdziały między innymi o promach miejskich, klubach tanecznych, jazzowych, barach speakeasy, muzyce gospel. Rozdziały napisane przez Robbiego Chafitza: Jak spędzić idealny dzień w Nowym Jorku? Amerykanin czy Nowojorczyk? Gotowe plany zwiedzania. Rozszerzone rozdziały o zakupach i jedzeniu.

Dołącz do nowojorskiego klubu! Zero spamu, tylko nowe wpisy.